Reklama

Bydlení v paneláku:(

no (Po, 13. 6. 2016 - 10:06)

Bezva diskuze o paneláku a za chvíli si tu budete vyměňovat rady jak správně okopávat brambory :-)

Jana (Po, 13. 6. 2016 - 07:06)

Mám na to stejný názor....Někteří lidé jsou otroci svých utkvělých představ o dokonalosti a pak je zahrada velká zátěž. Moje známá nemůže odjet na podzim z chalupy na Sumave, dokud neopadne posledni list ze stromu a ona ho s manzelem neshrabe. Kolikrát již bývá velká zima a celá situace je již pro pár nad sedmdesát let velkou stresovou zátěží. Ale vymluvit si to nedá, že se nic nestane, když nebude vše shrabáno. Navíc mají zahradu tak, že na ní nikdo nevidí. Problém, že musí být za každou cenu dokonale uklizena, je tak jen v jejich hlavě.

Tom (Ne, 12. 6. 2016 - 21:06)

Dům už je něco jiného....Mám na to stejný názor. Zatím mám i zeleninovou zahradu, ale kolem mě je řada starých lidí, kteří to mají pouze jako relaxovací místo. Sousedce 3x do roka mladí přejedou trávník el. sekačkou a je vymalováno. :-)

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

A u domku pravděpodobně...Ano, vše chce péči, nic není zadarmo. Ale to už tak v životě je.Ahoj a všechny vás zdravím

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

Jasně, že nějakou péči...tak hlavně, že ti dělá zahrada radost, krásně o ní vyprávíš

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

A u domku pravděpodobně...Dům už je něco jiného. Já mluvila jen o zahradě. Mám zahradu s malým zahradním domkem a kůlnou z kulatin. Ty mne naštěstí přežijí. Jinak bydlím též v činžovním domě.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

I taková zahrada vyžaduje...A u domku pravděpodobně časem začne zatékat střecha, hnít rámy oken a třeba opadávat omítka. No ale holt proti gustu žádný dišputát.

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

I taková zahrada vyžaduje...Jasně, že nějakou péči vyžaduje, ale ne každodenní, ba ani každoměsíční. Vyžaduje maximálně někde vyřezat staré, zlámané nebo překážející větve a 2X ročně posekat. Mám podobnou zahradu, i když ještě tam mám nějaké květinové a zeleninové záhonky, ale až na ně nebudu stačit, tak je splanýruju a vysadím květinový trávník. Jinak kolem plotu to je již několik let neměně vyřešeno - šeříky kvetou samy, maliny a muchovník, rakytník, rybízy každoročně plodí, trvalky pravidelně kvetou. Staré jabloně, švestky a třešně též bez jakékoliv údržby stále mohutně plodí. Sklízím jen to, co v pohodě zvládnu sklidit, ostatní nechám sousedům nebo přenechávám ptákům a v zimě se raduji z toho, kolik různých ptáků se slétá na jablečné a rakytníkové hody. Vždy, když uděří mrazy, tak do týdne je celý vršek rakytníku sklizen a mne hřeje pocit, že sem těm ptáčkům pomohla překonat chladné období, kdy nemají nikde nic moc k snědku. A se spadaným lidím si též moc hlavu nelámu - v přírodě také stromy opadávají a nikdo je neshrabuje a nepálí - slouží jako přirozený mulč. Jasné je, že pro takovou zahradu nemá pochopení ten, kterému se líbí vše dokonale upravené, anglický trávník...

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

Já si myslím, že zahrada...I taková zahrada vyžaduje péči.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

Já si myslím, že zahrada...Jano, no jak myslíš. Ale jsem zvědavý, co sem napíšeš za 10, 15, 20 atd. let.

senior (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

V paneláku od roku 1977. 6. poschodí. Dům po celkovém zateplení, výměna výtahu, oken. Náš byt, protože jsme veškeré peníze dávali do našich dvou dcer je t. z. retro.Nicméně, velmi útulný a pro nás, s manželkou 2+1 s balkonem, víc než postačující.Další výhody: 3 obchody s potravinami asi 3 min, lékařka, lékárna, zubař, 80 m od domu.Pošta 3 minuty od domu. Před domem dětské hřiště, velké, nové se spoustou atrakcí.Za domem louka, která plynule přechází v les, listnatý.Zastávka tram. 4 min. od domu.Ze starousedlíků jsou zde pouze další 2 manželské páry. To ostatní je "naplavenina". Protože jsou podstatně mladší než my, tak je nezdravíme, oni nezdraví nás.Pohoda, každý se stará sám o sebe.Žádné mejdany se nekonají. Vzhledem k tomu, že patrně všichni intenzivně budují lepší, kapitalistické zítřky, na nějaká alotria jim energie nezbývá.Děti tu jsou pouze o víkendech, střídavá péče, téměř všichni jsou rozvedení a žijí s novými partnery.Pes je domě pouze jeden, tak starý, že se mu ani blfat nechce. Jo, to podstatné. Za tou loukou je hospic.Co víc si přát, v našem věku. Jsme spokojení, v pohodě, na rozdíl od švagrové, bydlící v jednopatrové vile. Samotná, protože se s nikým nesnese.Vystresovaná, stále bez peněz. Neustále něco upravuje a opravuje.Na dotaci na kotel stála 29 hodin ve frontě.Když byl namontován, zjistila, že uhlí, kterým by jej měla krmit v místnch skladech nesežene a tak je musí vozit bůh ví odkud. No, hlavně, že má soukromí a klid. Ve vedlejším domě stolař, hoblovka řve , ve druhé vile řve soustavně sousedka a její polovička neustále upravuje trávník. Idyla. ZLATÝ panelák.

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

Ouho, jak pro koho. A léta...Já si myslím, že zahrada může být relax pro každého v každém věku, jenom je ji potřeba upravit svým potřebám. Pokud již nemám na to okopávat záhonky a stále sekat trávu, tak si vysadím nějaké stromy a jedlé keře nebo počkám, co mi na zahradu zaletí a místo trávníku si vysadím květinovou louku, kterou stačí posekat 2x do roka, někde hezký altáněk nebo lavička, pitko pro ptáky a člověk může na takové zahradě pouze relaxovat a pozorovat cvrkot.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

Milane, udržovat zahradu a...Ouho, jak pro koho. A léta přibývají každému.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

přesně tak. A to nám...No a co si pustit pořádně nahlas rádio nebo TV?Já naštěstí bydlím v e starším ještě cihlovém činžáku. Takže o sousedech vedle ani nad nevím. Ale zase to není takový komfort s kaclíčky a dálkovým vytápěním a teplou vodou. Ale protože tu bydlím od narození, tak jsem tu zvyklý. Moji rodiče mívali i tu víkendovou chalupu, takže vím i co to obnáší.

Tom (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

A zahrádka a zahradní domek...Tak rozhodně zahradní domek se nedá srovnávat s barákem, co se týká údržby. Není tam topení, plyn, elektřina, voda atd.

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

A zahrádka a zahradní domek...Milane, udržovat zahradu a domek je pohoda a odpočinek, ne?

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

Bydlím sice v paneláku, ale...A zahrádka a zahradní domek se Ti udržojí sami, takže Ty si tam jezdíš jenom odpočívat?

no (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

Tohle není problém...přesně tak. A to nám ještě řekli ať si MY ! obložíme stropy a zdi...poslali jsme je někam od nich je hluk a my máme platit ?Uvažuju o stěhování je to děs ....o ukrajincích s koberci ani nevíme a to jsme se báli. :-(

tak (Ne, 12. 6. 2016 - 15:06)

Bydlím sice v paneláku, ale...Chtělo by to si na týden vyměnit pozice možná by ses divil jak se cítí soused.Jistě v panelu je vždy něco slyšet ale rozumět co si nad tebou klábosí 2 hod v kuse znám taky. Debilní podlahy

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 15:06)

Musim oponovat...nad námi i...Tohle není problém paneláku, ale toho, že lidi jsou trubky a musí mít plovoucí podlahy. To je opravdu do paneláku, ale i do vícepatrového činžovního či rodinného domu neštěstí. Dokud bylo lino a koberce, tak to bylo v pohodě.

Reklama

Přidat komentář